רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

בשם יוסי

הרב אליהו מירב

הרב אליהו מירב דיבר כעת בטקס שפותח את אירועי יום הזיכרון, ביד לבנים בירושלים. רבים ודאי זוכרים את הריאיון שנתן אחרי נפילת בנו, לוחם הנח"ל החרדי יוסי כהן, לפני כחצי שנה. ביקשתי ממנו בסוף הנאום את הדפים שמהם הקריא:

"לכל יהודי יש קשר דם ורוח עם קדושת הארץ. לנו היושבים כאן – המשפחות השכולות – יש עוד מכנה משותף: אנחנו טמנו בשר מבשרנו בין רגבי האדמה הזו.
לפני חמישה חודשים, איבדנו אדל רעייתי ואני את יוסי שלנו, ילד חמד שנרצח בידי בן עוולה בפיגוע בגבעת אסף. לפני תשע שנים, באותו תאריך בדיוק, איבדנו את חתני אהובי הרב מאיר חי, בפיגוע בשבי שומרון.
יוסי הותיר בלבבות רבים את התחושה שמאחורי כל ההבדלים הבולטים והחדים בינינו, מאחורי כל החומות, יש בסיס הרבה יותר רחב ומשמעותי שמאחד אותנו, אם נרצה ואם לאו. הבסיס הזה נמצא אצל כל אחד ואחת, וכשניתן לעצמנו הזדמנות, נגלה בהתרגשות עד כמה האחווה, היא ורק היא, הטבע היותר בסיסי שלנו.

בשם יוסי, אני מרשה לעצמי לפנות אליכם, מתווי דרכו של דור העתיד – מחנכים, מנהלי בתי ספר, תנועות נוער, ראשי מכינות – ולבקש מכם: אמצו והנחילו את תורת הנקודה הטובה של רבי נחמן מברסלב.
איך עושים זאת?
בואו נתחיל בלמצוא את הטוב שבתוכנו. בואו נייקר כל דבר טוב שאנו זוכים לעשות.
ואז, בואו נרחיב את המעגל ונמצא את הטוב גם בקרובים לנו, בני משפחה, חברים ושכנים.
ואז בואו נרחיב את מעגל הטור ונמצא את הטוב והמיוחד באנשים ה'שקופים' – הילד החלש בבית הספר, השכן הקשיש, האדם השונה, הנוער המתמודד.
בואו נכיר מחדש את האנשים שאיננו מכירים באופן אישי, אבל אנו מחזיקים בדעות קדומות כלפיהם.

בין היושבים כאן ישנם הורים לא מעטים ממשפחת 'נצח יהודה', הגדוד שיוסי שלנו זכה להימנות על לוחמיו. אני רוצה לומר לכם משהו על החבר'ה הללו, אלה שהושמצו לאחרונה: זכיתי להכיר אותם באופן אישי. אני חייב לומר לכם שמדובר לא רק בחיילים המוכנים למסור נפש, אלא באנשים שהחיים קדושים להם. כי בעוד אויבינו מקדשים את המוות, אנו מקדשים בראש ובראשונה את החיים. הביטו סביבכם. אנחנו אי של שפיות בתוך כאוס של דם ואש ותימרות עשן. למה? כי עבורנו מסירות נפש איננה סתירה לחיים.

כ-46 שנים חלפו מאז מלחמת יום כיפור, מאז הוזנקתי יחד עם חבריי אל קווי האויב מול צבאות ערב שפתחו נגדנו במערכה משולבת. ספגנו אז אבדות קשות, ובחסדי שמיים ניצחנו. אבל זה לא הניצחון הסופי שלנו. הניצחון אליו אנחנו מקווים, יהיה כאשר יתקיים בנו הכתוב בישעיהו: וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. אמן".

ספר חדש לקוראים הצעירים ולכל המשפחה

"לגדול! 3", על תנועת החסידות ועלינו

להנחה - השתמשו בקוד קופון 3333

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.