רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

ברית שלום, ברית עולם

יובל מור יוסף ויוסף כהן ז"ל
צילום: מתוך ווינט

קרובת משפחה של החייל יובל מור יוסף, שנהרג אתמול בפיגוע, אמרה לתקשורת בפתח בית המשפחה באשקלון: "מגיל 13 הוא קורא לנו בתורה, הוא כל כך אהב את זה, ואנחנו כל כך אהבנו לשמוע אותו". יובל כבר לא יקרא את פרשת "ויגש", פרשת השבוע, שפסוקים רבים בה מתאימים לימים הקשים האחרונים שעוברים על ישראל.

"כִּי אֵיךְ אֶעֱלֶה אֶל אָבִי, וְהַנַּעַר אֵינֶנּוּ אִתִּי?" שואל יהודה בכאב בפרשת השבוע, כשהוא חושש לגורלו של אחיו הקטן בנימין. את המשפט הזה שמה משפחת כהן בראש מודעת האבל על חייל הנח"ל החרדי יוסף כהן מבית שמש, שנהרג גם הוא אתמול באותה תקרית. "אַךְ טָרֹף טֹרָף", נאמר בפרשה, וגם את המילים האלה מצטטת המשפחה של יוסף במודעה. חמש פעמים מתואר בפרשה בכי. גם בתורה וגם בחיים היו הרבה דמעות השבוע.
אבל אחרי הפרשה מגיעה ההפטרה. בסיומו של השבוע העצוב הזה, נקרא בשבת בבוקר את נבואת הנחמה של יחזקאל, פסוקים פשוטים ויפים על העתיד שעוד צפוי לנו: הִנֵּה אֲנִי לֹקֵחַ אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל מִבֵּין הַגּוֹיִם אֲשֶׁר הָלְכוּ שָׁם וְקִבַּצְתִּי אֹתָם מִסָּבִיב וְהֵבֵאתִי אוֹתָם אֶל אַדְמָתָם... וְטִהַרְתִּי אוֹתָם וְהָיוּ לִי לְעָם וַאֲנִי אֶהְיֶה לָהֶם לֵאלֹקִים... וְיָשְׁבוּ עַל הָאָרֶץ אֲשֶׁר נָתַתִּי לְעַבְדִּי לְיַעֲקֹב אֲשֶׁר יָשְׁבוּ בָהּ אֲבוֹתֵיכֶם, וְיָשְׁבוּ עָלֶיהָ הֵמָּה וּבְנֵיהֶם וּבְנֵי בְנֵיהֶם עַד עוֹלָם... וְכָרַתִּי לָהֶם בְּרִית שָׁלוֹם, בְּרִית עוֹלָם. אמן.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.