רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

בין שדרות לאריזונה

בשיא המשבר הקשה ביותר עבור יהודי אמריקה, זכיתי להנחות אמש מפגש זום בין קהילת "בית תפילה" באריזונה לבין קהילת "רעות" בשדרות, ביוזמת תנועת "המזרחי". הנה רק כמה רגעים שאזכור:
• הרב פנחס אלוש מאריזונה הראה לתושבי שדרות מה יש במשרד שלו – תמונה של שלושת הנערים החטופים, ופרח שעשוי ממתכת: "הפרח הזה נוצר מרקטות שנורו על העיר שדרות. קיבלתי את זה בביקור בעיר, ומאז זה כאן מולי, כי בעיניי זו תמצית היהדות – להפוך את הקושי להזדמנות, להפוך את המר למתוק, להפוך את הנשק לפרח".
• ראש עיריית שדרות אלון דוידי שיתף מניסיונו איך מתמודדים עם משבר: "קהילה צריכה לשאול את עצמה מה המטרה, מה אנחנו עושים פה. זה נותן כוח. בנוסף, הדבר שהכי עוזר בזמן משבר זה לחשוב על האחר. להיות אקטיבי ולסייע למי שיותר חלש ממך. תמיד יש למי לעזור".
• הרב דוד פנדל סיפר בחיוך על העלייה שלו ושל רעייתו מארצות הברית לשדרות: "הגענו מהאמריקאים למרוקאים... כשדרותים, תמיד היינו בצד המקבל. כל העולם הרעיף עלינו דאגה ואהבה. עכשיו אנחנו בצד הנותן – דואגים לכם, האחים שלנו בתפוצות".
הסתכלתי על המסך, על שמות המשתתפים הרחוקים, שהתרגשו להכיר זה את זה: סטיב גולדסטון ותהילה יפרח. מינדי פרנקלין ודליה הראל. מארק ופיטר עם לירון ויניב. כולם ביקשו להמשיך את הקשר, ולעשות מפגש גם לילדים. הרב אלוש אמר לסיום שהוא ממש רואה לנגד עיניו את מה שכתוב בספר התניא: "כל ישראל אחים ממש, מצד שורש נפשם".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.