רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

‏בגן העדן של ילדות

ילדה מתפללת בכותל
צילום מתוך אתר הקרן למורשת הכותל

תמימות של ילדים. נראה לי שזה מה שאנחנו צריכים לקראת יום כיפור. אתמול, בזום של סדנת הבנות "נפגשות", התשובות המיוחדות שקיבלתי מהן לימדו אותי המון:

שאלתי מה הן מרגישות לקראת יום כיפור, והן ענו: שמחה. "זה היום שנכנסים אליו מלוכלכים ויוצאים נקיים", כתבה אחת מהן בצ'אט. וגם: "זה יום שמאפשר לתקן ולהתחיל מחדש, מה יותר כיף מזה?".

לפעמים מרוב פירושים, מדרשים וציטוטים, אנחנו מאבדים את המסר הפשוט והשמח של היום הזה: ״כִּי בַיּוֹם הַזֶּה יְכַפֵּר עֲלֵיכֶם לְטַהֵר אֶתְכֶם״.

דיברנו על המנהג לקבל על עצמנו קבלה טובה לקראת יום הכיפורים. שאלתי איזו החלטה קטנה כל אחת מהן יכולה לקחת עליה – וגם ליישם. התשובות היו פשוטות, תמימות ומקסימות: "לא לדבר לשון הרע בהפסקה הראשונה בבית הספר", "לא להתחבר לבנות שלא משתפות במשחקים ילדות אחרות", וגם – "לשמור על האחים הקטנים יותר בשמחה", או "לשטוף כלים כשאימא מבקשת".

ומה הקטע האהוב עליהן ביום הזה? התשובות התחלקו בין "כל נדרי" ל"נעילה". כך ענו רובן, אבל אחת כתבה: "לפעמים ההורים אומרים לי לשבור את הצום, כי אני קטנה, ועדיין חשוב לי להגיע לתפילת נעילה". אחרת כתבה: "אני הכי אוהבת את הביס הראשון אחרי הצום. מרגישים כמו מלאכים".

שנזכה כולנו, בכל גיל, להתחבר למהות של היום המשמח הזה.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.