רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

אתגר 40 הימים מתחיל

הרב מארק ויילדס ממנהטן פנה אליי לפני כמה ימים, ושאל: "האם גם בישראל יודעים שאתגר 40 הימים מתחיל עכשיו?". בימים אלה הוא הוציא לאור ספר חדש ששמו "אתגר 40 הימים", כדי לעורר את תשומת הלב של כולנו למה שבאמת קורה כעת בעולם. וכך הוא מסביר:

היום ראש חודש אלול. זוהי תזכורת שנתית לכך שבעוד 40 ימים מגיע יום כיפור. השאלה היא לא רק מה יהיה מצב הקורונה ביום כיפור, אלא איפה אנחנו רוצים להיות אז. מה חשוב לנו לשנות ולתקן בחיים שלנו, באישיות שלנו? איך אנחנו רוצים להגיע ליום הקדוש, ומשם לשנה החדשה?

מחנה האימונים הרוחני הזה מתחיל כעת. מדי שנה אנחנו מקבלים הזדמנות להטמיע שינויים ולחולל שיפורים בחיים שלנו. זה רעיון עתיק מאוד: אלה הם בדיוק ארבעים הימים שבהם משה רבנו עלה להר סיני לבקש מחילה אחרי חטא העגל. ביום כיפור, יום הסליחה והכפרה, הוא ירד שוב אל עם ישראל עם הלוחות השניים בידו.

גם אנחנו יכולים להשתמש בפוטנציאל העצום הזה, מא' אלול ועד י' בתשרי, ולהחליט לעבוד על תחום מסוים – החל מזוגיות, חינוך ילדים, לימוד, תפילה, תכונות שמפריעות לנו ועד ליחסים עם הסלולרי. החלטה דרמטית וחד פעמית להשתנות היא כמעט חסרת סיכוי. אבל תהליך יומיומי, הדרגתי, מתמשך, של 40 יום, יכול לסייע לנו להצליח.

חודש טוב. בהצלחה.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.