רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

אין לנו זכות לשמור לעצמנו

כנס השליחים של חב"ד חזר, אחרי שנת הקורונה. למעלה מ-4,000 שליחים התכנסו בניו יורק, מכל רחבי העולם, ולצידם כ-1,000 מילדיהם. שמשון צבי רזניק, בן 11 מקליפורניה, נשא את הנאום המרכזי בכנס הילדים השליחים:

"פעם עורך עיתון מלוס אנג'לס נכנס לחדרו של הרבי. הוא היה שם שעות רבות, והרבי דן איתו בהרבה דברים. בנקודה מסוימת, הרבי דיבר איתו על החשיבות בהפצת יהדות דרך העיתון שלו. העורך אמר לרבי: 'איך אני יכול ללמד, כשאני לא יודע מספיק בעצמי?'. הרבי אמר לו בחזרה: 'יש דברים שאתה יודע. מי נתן לך את הזכות לשמור את מה שאתה כן יודע, לעצמך?'.

אם הרבי אמר את זה לעורך עיתון, מה הסיפור הזה מלמד כל אחד מאיתנו? אנחנו אולי לא מספיק גדולים ובוגרים, ולא יודעים הרבה כמו ההורים שלנו, אבל מי נתן לנו את הזכות לשמור את מה שאנחנו יודעים רק לעצמנו? אם אתה יודע את האות אל"ף – תלמד אל"ף.

אצלנו בקליפורניה, אני אומר בליל שבת דבר תורה מול אנשים שמבוגרים ממני, וביום ראשון אני מלמד אל"ף ובי"ת לילדים שבאים ל'סאנדיי סקול', שלא לדבר אפילו על החשיבות של אמירת 'שבת שלום' כשהולכים ברחוב.

אני מסתכל על החדר הזה ורואה פה כל כך הרבה הזדמנויות לעשות יותר. בואו נבחר כל אחד משהו קטן, מצווה אחת שנציע למישהו לקיים, עוד שכן או שכנה שנקבל על עצמנו לפנות אליהם. עמיתי השליחים, בואו נחלוק עם הסביבה את מה שיש לנו. אין לנו זכות לשמור הכל לעצמנו".

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.