איך לשמוח?
צילום: יעל אילן
חודש טוב! משנכנס אדר מרבים בשמחה, והוא נכנס היום. איך שמחים? הנה קטע מתוך הספר החדש של הרבנית ימימה מזרחי, "הזמנה לשמחה":
"אנחנו חיים בחברה מאותגרת-שמחה. היום שמחה צריכה לימוד. דווקא השמחה, שכולם מתייחסים אליה בקלות ראש, מצריכה כובד ראש. השמחה נתפסת לעתים כשטחית בניגוד לטרגי, למלנכולי, שנתפס כמשהו עמוק ורציני. אבל אין זה כך. שמחה אמיתית היא עומק גדול. זוהי הכרעה, החלטה, בחירה. נשים צריכות לבחור לשמוח. כי הרי נשים בימינו מצפות מעצמן לעשות הכול – לעבוד, לחנך, להצליח בבית ובחוץ, לארח, לתקתק. ואני אומרת: תוותרי לעצמך הרבה בדרך, רק אל תוותרי על השמחה. כי מה את עושה בדרך כלל? מתעקשת להספיק ולעשות הכול, לא מוותרת על כלום, מלבד על השמחה. מיטה מבולגנת אפשר לסדר. דו"ח לעבודה אפשר להכין. אבל אישה לא שמחה, זה חמור יותר מכל אלה. אז נכון, לא סיפרת סיפור לפני השינה. לא סיימת את הרשימה שצריך לסיים. שוב התעצבנת. אבל שכחת לכתוב לך ברשימת משימותייך את המשימה לחייך וליהנות. תבחרי נכון את המטלות, תחליטי על מה לוותר ועל מה לא לוותר, אבל על דבר אחד חלילה אל תוותרי בדרך – על השמחה שלך היום, עכשיו".
כיצד ברצונך לשתף?

סיון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.
האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.