רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

אז מה עושים?

Rocket fired toward the sea during a military drill of the Mujahideen Brigades on the beach in Gaza City, April 24, 2021. Photo by Atia Mohammed/Flash90 *** Local Caption *** עזה ים אימון נגד ישראל טילים נשק חם פלסטינאים פלסטינים עיר

רקטות בדרום. אלימות בירושלים. פלונטר פוליטי. לכאורה, היכולת שלנו להשפיע על כל זה מוגבלת. כבר שנתיים אנחנו מחכים שאולי תקום כבר איזו ממשלה יציבה. בפועל, חשוב לטפל בכל הסוגיות שעל סדר היום, אבל מדינת ישראל תלויה מאוד גם באווירה, בתרבות ובערכים שאנחנו, האזרחים, נחיה לאורם. בשבת קראנו בפרשה רצף של עשרות מצוות, שביחד – בונות חברה. הנה כמה דוגמאות:

"מִפְּנֵי שֵׂיבָה תָּקוּם, וְהָדַרְתָּ פְּנֵי זָקֵן. לֹא תְקַלֵּל חֵרֵשׁ וְלִפְנֵי עִוֵּר לֹא תִתֵּן מִכְשֹׁל. לֹא תַעֲשֹׁק אֶת רֵעֲךָ וְלֹא תִגְזֹל, לֹא תָלִין פְּעֻלַּת שָׂכִיר. לֹא תֵלֵךְ רָכִיל בְּעַמֶּךָ. בְּצֶדֶק תִּשְׁפֹּט עֲמִיתֶךָ. לֹא תַעֲמֹד עַל דַּם רֵעֶךָ. וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ".

איך נתייחס להורים ולילדים שלנו, לחברים ולשכירים, לבני הזוג ולזרים? כל הדברים האלה רלבנטיים גם אם הולכים לבחירות חמישיות וגם אם לא. בן גוריון קבע פעם, במשפט מפורסם: "עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים". זה נכון, אבל אולי במצב המתסכל הנוכחי צריך להוסיף: "עתידנו אינו תלוי (רק) במה יאמרו הפוליטיקאים, אלא במה יעשו האזרחים". שבוע טוב ושקט.

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.