רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

אור מתוך החושך במילווקי

מילווקי

שוב זכיתי לראות בעיניים אור מתוך החושך: אוניברסיטת מילווקי. על הדשא בחוץ היה עד לא מזמן מחנה האוהלים של תומכי חמאס. אסור לשכוח את זה, אסור לנרמל את זה: במוסדות האקדמיים של המעצמה הגדולה בעולם השמיעו קריאות להשמדת ישראל ולגיטימציה לאירועי ה-7.10.
אבל עכשיו, ממש בדירה ממול, אני מבקרת בבית החדש של טליה ובן ווסקבויניק, זוג שליחי חב"ד צעיר ומתוק, שזה האירוע הראשון שלהם. הם ממש מתרגשים. על הקיר, ליד המזוודות, טליה תלתה רשימת משימות: לטפל בווי-פי, לארגן את חדרי השינה, וממש תוך כדי שהיא מתארגנת על הבית הפרטי שלה, הוא הופך לבית חב"ד.
10 סטודנטים הגיעו לחנוך את המקום. אמרתי להם שנראה לי שהגעתי לארצות הברית בשבילם ולא בשביל כל שאר ההרצאות, כי הם עושים היסטוריה. 10 צעירים יהודיים שבאו להיות יחד, בצד הנכון של ההיסטוריה, שבאו לחזק את הזהות שלהם בתקופה מבלבלת.
דיברנו על ישראל ועל המצב, על תקשורת ועל אקדמיה. טליה ובן סיפרו שהם בעצמם היו צעירים אמריקאים רחוקים מאוד, ושבתור סטודנטים בקמפוס גילו את יהדותם. איחלתי להם שהבית הזה יהיה קטן מדיי, כמה שיותר מהר. כי הרי טליה תדאג לווי פי (לארח אנשים עוד לפני שדאגת לקליטה סלולרית בבית שלך, זו באמת מסירות נפש!). והעשרה האלה יוכלו לומר שהם היו הראשונים, כשכבר יהיו כאן סעודות שבת של מאות אנשים. ובסוף הרי האוהלים בחוץ הם שקר שנעלם, אבל כאן יש אמת.

בתמונות: חושך ואור

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.