רוצה לקבל עדכונים למייל?

נשמח לשלוח לך באופן אישי סיכום שבועי מצוות האתר:

אבינו שבשמיים

שמיים שמעל השמיים

יום ראשון, שבע וחצי, אולמי "גני כנען". נועם ויונתן מתחתנים. נועם היא הבת של חברת הכנסת שולי מועלם, ושל סא"ל משה מועלם ז"ל, שנפל באסון המסוקים. אחרי התאונה שבה נהרגו 73 חיילים בשנת 97', גידלה האלמנה שולי לבדה את נועם ואת אחותה ניצן, ומאז נישאה בשנית וגם הפכה לפוליטיקאית. סביב החופה התקבצו חברים מגולני וחברים מהכנסת (ממירב מיכאלי ועד נפתלי בנט), וגם נשיא המדינה בירך את אחת מברכות הנישואים.

"דמעות של אושר וגעגוע מתערבבות כאן הערב," הכריז מנחה החופה, אבי רט, וביקש מהקהל, לפני תחילת הטקס, להתעכב על שתי מילים במעמד הזה: אבינו שבשמיים.

"יהודים תמיד אמרו אבינו שבשמיים על בורא עולם. לכל ילד יש אבא פיזי וארצי, כאן בעולם, ואבא נצחי ואלוקי, שם. ברגעים האלה, נוכחים איתנו שני אבינו שבשמיים. גם אבינו משה מועלם שבשמיים איתנו. מאז רגעיו האחרונים, שם בשמיים במסוק מעל שאר יישוב, הוא הפך לאבא בשמיים בלבד. בשבת האחרונה של השנה קוראים את פרשת 'ניצבים וילך'. אתם, נועם ויונתן, תקראו את פרשת השבוע לראשונה הזו כזוג נשוי. שניכם ניצבים ויציבים, ומהיום והלאה – וילך. תלכו יחד את מסע חייכם. ההפטרה שקוראים בשבת, הפטרה של נחמה, כאילו נכתבה במיוחד בשבילכם: פעמיים נאמר בה שאבינו בשמיים עוד ישמח בעתיד בנו, בעם ישראל, כמו ששמחים יחד חתן וכלה. השביל הזה מתחיל כאן. צאו לדרך, ושני האבות שבשמיים יהיו בעזרכם. שנה טובה".

 

האתר עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך חווייה טובה יותר.